Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Aktualności | 2013-02-08 | Publikujący: Koło PZW-ŚKSM Kielce

W związku z prośbą o lepszy kontakt wędkarzy z Zarządem uruchamiamy zakładkę, gdzie członkowie koła mogą zadać pytanie lub poruszyć ważny wątek. W razie możliwości będę się starał na nie odpowiedzieć. Wystarczy zamiast komentarza zapisac pytanie.

 • Postanowiłem wykorzystać komentarz jednego z naszych kolegów z zakładki o zawodach podlodowych, jako okazję i pretekst do wyjaśnienia Wam na forum niektórych źródeł stanu rzeczy, jaki dziś mamy a który nie wszyscy rozumieją. Celowo mówię o źródłach, bo nie jest ono jedno jak twierdzi Pan Łukasz i nie skupia się tylko na Sumie, bo ten gatunek ryby jest tylko w małej części odpowiedzialny za obecny stan rzeczy. Pamiętajmy, że to z tym gatunkiem „dzielimy fundusze „na zarybienie zbiornika. Mówiłem o tym szerzej na zebraniu gdzie omawiałem prezentację, którą można zobaczyć ( nie w całości) w innej zakładce.
 • Limity i regulacje są skutkiem rosnącej presji i chęci zabrania czegokolwiek do domu. Oczywiście proszę wziąć poprawkę ze sformułowania tu napisane nie dotyczą wszystkich i nie twierdzę ze Wszyscy jesteśmy tacy. Powiem więcej, że coraz więcej z nas traktuje wędkarstwo w sposób złap i wypuść ku uciesze nas wszystkich. Ilości, o których Pan sam pisze najłatwiej wytłumaczyć. Dziś 6 ton karpia kosztuje 63 000 zł – sześć lat temu 30 000 zł. Składka była taka sama, – więc odpowiedź prosta. Kiedyś były czyny społeczne – ostatnio za wszystko trzeba było płacić, a koszty związane z istnieniem koła sięgały 30 % budżetu?!?. Za samą ochronę zbiornika w 2010 r. zapłaciliśmy 6500 zł – 20% budżetu – i nie winię tu w żaden sposób poprzednich zarządów, bo to jak i pozostałe decyzje w większości podejmowane były przez walne zebranie członków.
 • Wapnowanie, o którym Pan wspomniał w znacznym stopniu zredukowało ilość roślinności, którą dziś próbujemy odbudować. W latach 2004 – 2009 wpuszczono 1300 kg amura (ctenopharyngodon idella), czyli… wodna krowa? Wg literatury zalecenia odnośnie ilości amura przy małym zagęszczeniu roślin – 1 amur na 1000 m2 lustra wody!!!! Przy średnim zagęszczeniu roślin – 2 amury na 1000 m2, a przy dużym – 3 na 1000 m2!!!., Jeśli przyjmiemy optymistycznie ze roślinność Sukowa jest na 10 % zbiornika, czyli na 3, 5 ha to w zbiorniku powinno być do 100 szt. Tymczasem wpuściliśmy 1300 szt. Ostatni rozwój roślinności to w większości zasługa bardzo zredukowanej ilości amura w ostatnich latach i zaprzestaniem zarybiania nim.
 • Pewnie wszyscy z Was pamiętają czasy, kiedy przy brzegu aż roiło się od drobnicy, płoci było, co niemiara. Jak jest dziś sami widzicie. Żaden ze zbiorników znacznie bardziej żyznych od naszego nie mógł i nie może się pochwalić taką ilością drapieżników w wodzie: okoń, szczupak, sandacz, sum, boleń, pstrąg, troć czy węgorz ( w mniejszym stopniu kleń jaź też). Gdzie jeszcze ryby te występują razem? Wpuszczane było wszystko, co można było kupić. Dziś przybywa małych sztuk za sprawą działań, jakie były prowadzone od zeszłego roku i które dają skutek a i ilość wpuszczanych drapieżników ulegnie zredukowaniu.
 • Co do frekwencji na czynach społecznych i ilości opłaconych składek to powiem, że właśnie w tym roku najbardziej odczujemy różnicę wpuścimy znacznie więcej ryb, które będziemy łapać a wspólne działania pozwolą zaoszczędzić środki i przyspieszyć działania związane z poprawą stanu Sukowa. Pierwsze działania, czyli korzenie zostały poczynione i są już na lodzie. Na wiosnę tworzenie naturalnych tarlisk i kryjówek dla ryb, sadzenie roślinności wodnej oraz odłów suma i tołpygi. Tarliska dla sandacza na początku czerwca. Ci, którzy będą obecni przyczynią się do poprawy stanu rzeczy – po zdjęciach i materiałach video, które Wam przedstawiałem w zeszłym roku wiemy i mamy dowody, że są to bardzo skuteczne działania. Ci, którzy z nami nie będą też pomogą, bo dzięki ich nieobecności będzie jeszcze więcej ryb.
 • Co do obecności na zawodach to mamy głęboką nadzieje, że również ten rok pozwoli na zmiany na lepsze. Integracja członków to jeden z priorytetów zarządu. W terminarzu zawodów są zawody dla Wszystkich. Oczywiści decyzja o uczestnictwie w nich zawsze zależeć będzie od Was, ale już dziś namawiam wszystkich.
 • W czerwcu wymienimy wkładkę do szlabanu i rozprowadzimy nowe klucze, bo sami wiecie, że każdy jest go w stanie otworzyć byle kluczem–, czym to skutkuje też wiecie.
 • Rozbudowany regulamin potraktujcie jak kodeks drogowy dla kierowców – większość z Was nigdy go nie złamie, bo nie szaleje na drodze i jeździ zgodnie z przepisami. Ci mniej ostrożni dostaną punkty karne lub w skrajnych przypadkach stracą prawo jazdy.
 • Chciałbym, żebyście Wszyscy zaczęli traktować Suków z troską i dbałością, bo wszystko złe, co się tam dzieje i tak odbije się na nas i jak wspomniałem na zebraniu tylko wtedy, gdy zaangażujemy się razem jesteśmy w stanie wiele zmienić.
Z wędkarskim pozdrowieniem dla Wszystkich członków   - ZARZĄD

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (28)

 • Bialek Ryszard Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Od kiedy będą wydawane wkładki ?

 • Bąk Piotr Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  kksmkielce

  Panie Adrianie
  Serdecznie zapraszamy na zebranie Zarządu 24.01 lub w każdy pierwszy piątek miesiąca. Wtedy dowie się Pan na jakich zasadach przyjmujemy członków. Zapraszam.

 • Okła Adrian Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panie Piotrze mam pytanie co do zbiornika Suków. Czy istnieje jeszcze możliwość zapisania się do koła przy KKSM i łowienia na piaskowni? Ile obecnie wynosi wpisowe na ten zbiornik jak i opłata roczna? Jestem osobą stosującą zasadę złów i wypuść, dużo dobrego słyszałem o tym łowisku i chciałbym mieć możliwość wędkowania na nim, dziękuję za odpowiedź na moje pytania, pozdrawiam

 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • pitts Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Witam. Czy możliwość wędkowania na zbiorniku Suków wymaga opłaconych składek w PZW na dany rok? Ile kosztuje wkładka na zbiornik Suków w bieżącym roku (gdzie można takową wkładkę opłacić/uzyskać)? Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam kolegów.

 • wedkarz2121 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Przepraszam, nie wiedziałem,że upomnienie to.....nagroda.

 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • wedkarz2121 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Zaden przepis jakiegokolwiek regulaminu nie może być sprzeczny z obowiązującym prawem.
  Wyobraż sobie prawo na podstawie którego zostałeś ukarany za to że Twój sąsiad jechał samochodem pijany
  (ty o tym nie wiedziałeś bo go nie widziałeś)
  Taka sama sytuacja może być nad wodą.
  Jak możesz być ukarany za coś o czym nie wiesz !!!!!

 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • wedkarz2121 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  A jeżeli jakiś punkt regulaminu jest niezgodny ze statutem PZW i ogólnie obowiązującym prawem to co?
  Jeżeli ktoś zostanie ukarany i udowodni przed powszechnym sądem ,że ukarany jest niesłusznie, to
  z czyich składek koło wypłaci mu odszkodowanie.
  Panowie spokojnie,proponuję skonsultować sprawę z Okręgiem PZW .
  Ja rozmawiałem z prawnikiem i wiem,że mam rację!!!!
  Zaden punkt regulaminu,statutu, itp. nie może być niezgodny z obowiązującym prawem.
  Na przyszłość proszę na walne zaprosić prawnika!!!

 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • wedkarz2121 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  To jakaś paranoja!!! Przykład:
  Mam stanowisko w rogu zbiornika od strony północno-wschodniej ,który jest mocno zakrzaczony(są tam właściwie 3 stanowiska oddzielone od siebie krzakami,wędkarze zupełnie się nie widzą!!!)
  Jak można zostać ukaranym upomnieniem za przewinienia człowieka którego nie widzę!!!!
  To jest niezgodne ze statutem PZW!!
  Druga sprawa,wędkarze często stawiają tak samochody (brak miejsca),że widoczność jest bardzo ograniczona!!! W sezonie na odcinku 50 m często jest kilka stanowisk.
  Panowie trochę rozsądku, można zwołać nadzwyczajne walne i poprawić idiotyzmy.
  Na Suków jeżdżę od 24 lat ,ale takiego cyrku nie widziałem.

 • Woźniak Krzysztof Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Woźniak Krzysztof Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Odnośnie pierwszego ok
  Ale co do punktu 16 to nie wydaje mi się abym sobie na coś odpowiedział. Rzecz jasna sam w sobie problem nie istnieje tylko jest to kwestia naszej dyskusji tutaj gdyż i słusznie została ona poruszona.
  Piotrze obowiązek kontroli to jest dość istotna rzecz ponieważ w świetle naszego regulaminu ktoś mógłby po przyjechaniu przeze mnie nad wodę zaobserwować iż tego nie czynię bo szczerze mówiąc czynić nie mam zamiaru, a jak sam wiesz dwa tego rodzaju upomnienia i mnie nie ma.
  Obowiązek zareagowania w przypadku łamania przepisów to jest już zupełnie inna kwestia ale bawienie się w policjanta i sprawdzanie wkładek zaraz po przyjechaniu kolegom z pobliskich stanowisk jakoś wykracza poza kanony dobrego smaku. Możnaby tutaj najczęstszych bywalców zbiornika prze-egzaminować i być może musieliby dokować do kilku-tysięcy kontroli rocznie.
  Podsumowując a wyrażam tylko swoją opinię problemu jako-takiego nie widząc jest to martwy przepis gdyż jeżdżąc na suków nigdy w przeciągu ostatnich lat nie zaobserwowałem aby ktoś to respektował.

 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Woźniak Krzysztof Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Piotrze jeżeli mogę podtrzymać wątek odnośnie punktu nr 16 regulaminu, który poruszył "wędkarz2121", uważam, że jest czystą hipokryzją ten przepis.
  Zdaję sobie sprawę z tego iż jak napisałeś został on uchwalony przez poprzednie nazwijmy to głosowanie, lecz jest on trochę absurdalny.
  Jeżdżąc nad wodę nikt nie zaczyna od kontrolowania innych tylko co najwyżej (jak najbardziej mile widziane) przywitania się.
  Oczywiście gdy ktoś w promieniu wzroku łamie jakiś tam punkt regulaminu sytuacja jest oczywista ale obowiązek kontroli wszystkich "nieopodal" zaraz po przyjeździe jest sztucznie wiszącym punktem regulaminu.

 • Woźniak Krzysztof Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ponieważ jak widać w kole poszukuje się alternatywnych źródeł dochodu mam pytanie, które oczywiście bardziej nosi znamiona propozycji.
  Opisuję więc o co mi chodzi.
  Wprowadzenie możliwości łowienia dla osób z zewnątrz za opłatą np. 50zł/doba na następujących zasadach:
  - łowiąca osoba z zewnątrz musiałaby być zaproszona przez członka naszego koła,
  - łowiąca osoba musiałaby łowić na tym samym stanowisku co wędkarz ją zapraszający,
  - para takowa mogłaby łowić tylko na zasadzie "no kill" dla obydwojga (członkowi naszego koła na czas łowienia z osobą z zewnątrz nie wolno byłoby zabrać żadnej ryby),
  - przy wypisie zezwolenia dla osoby z zewnątrz osoba musiałaby podać swój nr dowodu osobistego a członek naszego koła na tym samym zezwoleniu nr wkładki na suków (oprócz rzecz jasna imion i nazwisk),
  - w przypadku stwierdzenia złamania jakiegokolwiek punktu regulaminu osoba zapraszająca traciłaby wkładkę dożywotnio,
  - każdy z członków koła miałby limit zaproszeń wyrażony w dobach np. 5dób w skali roku,

  Prosiłbym o odpowiedź czy istniałaby taka możliwość a jeśli czy też (najprawdopodobniej zapewne) musiałby być przegłosowana przez większość??

 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Czerski Daniel Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Czy po złowieniu dużego karpia w nocy mogę go przechować w worku karpiowym do rana w celu wykonania zdjęć. Oczywiście po sesji wraca do wody.

 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Bąk Piotr Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • waldi22 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Piotrek około 9000zł to jest 100% funduszu koła za sprzedane znaczki PZW które masz na działalność statutową koła, tzn. organizację zawodów wędkarskich ( nagrody,poczęstunek ) szkolenie młodzieży, i działalność koła. Z tych pieniędzy nie możesz wydać nawet 1złotówki na zarybienie zbiornika w Sukowie !!!

 • wedkarz2121 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Punkt 7 regulaminu. Jak mogę oświetlić łowisko!!!! Chyba chodzi o stanowisko!!!!
  Punkt 16 regulaminu.
  Obowiązek kontroli w promieniu 50 m przed rozpoczęciem wędkowania?
  Chyba chodzi o możliwość kontroli, a nie o obowiązek !!!
  Jeżeli jest to obowiązek to gdzie mam to odnotować!!!
  W promieniu 50 m, ale z której strony od prawej, czy lewej!!!
  Sądzę panowie, że nawet 50 osób nie wykupi wkładek jak dalej bdą tylko zakazy i kary.!!!

 • Bialek Ryszard Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Pytanie z zakresu regulaminu:
  obowiązują limity dobowe,ale jak liczona jest doba?,czy od czasu przybycia na łowisko, czy jak w regulaminie PZW od godz 00 do 00.
  Jest to ważne, bo w razie kontroli nocnej "wędkarz", może się tłumaczyć ,że jeden limit złowił przed godz. 00
  a np. drugi limit po godz.00
  Druga sprawa:
  Czy Zarząd może wprowadzić całkowity zakaz połowu ze środków pływających ?
  Punkt regulaminu mówiący o zakazie połowu ze środków pływających w porze nocnej jest fikcją i o tym wszyscy wiedzą.!!!!!!

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin